«Ақмола облысы білім басқармасының Бұланды ауданы білім бөлімі Отрадное ауылының жалпы орта білім беретін мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Коммунальное государственное учреждение «Общеобразовательная школа села Отрадное отдела образования по  Буландынскому району  управления образования Акмолинской области»;

СоцСети

    

Ұйымдар тізімі

Галерея

Смотреть все>>>

«Тіл білгірі» сайысы

29.12.2017

Сабақтың

тақырыбы:

     «Тіл білгірі»  сайысы

Сабақтың мақсаты:    

              Білімділік:  Оқушылардың  пән бойынша білім қабілеттерін тексеру,

                                    ойларын тез,сауатты айта білуге

дағдыландыру.

     Дамытушылық:  Оқушылардың ойлау,есте сақтау қабілеттерін

дамыту.

             Тәрбиелік:   Оқушыларды жылдамдыққа ,ептілікке тәрбиелеу.

 

Сабақтың көрнекілігі:  презентация

Сабақтың түрі:  Сайыс сабақ.

Сабақтың әдісі:  Сұрақ – жауап

Сабақтың барысы:

              

І.Ұйымдастыру кезеңі.

     Балаларды сайысқа дайындау.

              ІІ.

Негізгі  бөлім 

    Құрметті ұстаздар, оқушылар «Знатоки

казахского языка» сайысына қош келіпсіздер!  Сайыста 2,3,4,5 сынып оқушылары екі топқа

бөлініп өз білімдерін көрсетеді.

Здравствуйте,

дорогие гости и уащиеся! Я рада приветствовать Вас             в интеллектуальной игре «Знатоки

казахского языка».

Прежде чем мы начнем

игру, нам нужно познакомиться с правилами игры

___________________________________________________________________

_____________________________________________________________________

В нашей игре примут участие 2-команды:

1- топ «Білгірлер »

2- топ « Алғырлар »

Бірінші сайысымызды

бастамас бұрын ,сайысымыздың шартымен таныстырып өтейін.

 Сайысымыз 4 бөлімнен тұрады.

 

 

 

Жүргізуші:

Әрқашан білімнен

қашпаймыз,

Білімсіз шуақ нұр

шашпаймыз.

“Кішкентай зияткер”

атанып,

Ал енді сайысты

бастаймыз.

Білімнен емеспіз

кенде біз,

Өйткені Тәуелсіз

елде біз.

Сақадай сай болса

өрендер,

 Ендеше басталар бәйгеміз – деп , бірінші

кезеңіміз «...» бөлімін бастаймыз.

«...» деп балалар

10сұраққа жауап береді, әрбір дұрыс жауапқа

 10 ұпай беріледі.

«Білгірлер» тобына мен «Алғырлар» тобына сұрақтар

1. Қазақстан Республикасының

астанасы қай қала ? (Астана)

2. Рәміздерді ата

(ту,әнұран, елтаңба)

3.

Біз қай мемілекетте тұрамыз? (Қазақстан Республикасы) т.б.

Жүргізуші:

Келесі бөліміміз «...» деп аталады.

Бұл бөлімде балалар

 өздерінің өлеңдерін мәнерлеп айтып береді.

Өлеңнің мәнерлі,

жақсы айтуына қараймыз.

Ана тілім- бәрін

айтар шежірем.

Тілсіз нені білдіре алам, не білем?

Ана тілден оқып ақын өлеңін,

Мәнеріне келтіріп бір сөйлер ем. – деп мәнерлеп өлең

айту кезегіне береміз.

Ендеше сәттілік тілейік бүлдіршіндерге!

 

Жүргізуші:

   «Ертегі есеп»  бөліміне де келіп

жеттік. Бұл бөлімде ертегі оқылады.

Сол ертегінің

ішінде кездесетін сандарды санап отырып жауабын табамыз.

 1-топпен,

2-топқа  ертегі

1)   

Балалар

, біз қасқыр мен түлкі туралы көптеген ертегілер білеміз.

Енді мына ертегіні тыңдаңдар.Бір күні қасқыр мен түлкі бір себет балықты

 бөліп жемекші болыпты. Сонда  қасқыр:  

«Түлкі, сен маған қарағанда есепті жақсы шығарасың

 ғой, балықтарды сен бөлші», — депті. Сонда қу

түлкі қасқырдың аңқаулығын,

 есеп шығара алмайтындығын пайдаланып, былай

бөліпті. - Біреуі саған,

екеуі маған, екеуі

саған, екеуі маған, екеуі саған, үшеуі маған, біреуі саған,

екеуі маған,біреуі

саған, біреуі маған.

Қасқырға – 7 балық

, өзіне(Түлкі) – 10 балық

Жүргізуші:

Әділ қазылардан осы бөлімнің бағасын беруді сұраймыз.

Жүргізуші: Соңғы

бөліміміз  «Кім білгір?»  (топ басшыларына сұрақтар)

 5 сұрақ беріледі , әрбір сұраққа бір ұпайдан.

Бағындырып ең биік

асқарды,

Тылсымына тарататын

жастарды.

Ендеше кәнекей

назар салайық

Топ басшылар кезеңі

басталды.

1- топ «Ойшылдар» тобының топ басшысына

1. 3 сағатта неше минут бар? (180 минут)

2.

Әліппеде ең бірінші тұрған әріп ? (А)

3.

Дәптерге немен жазамыз? (қалам)

4.

Сенің атаң әкеңе кім? (әке)

5.

Бір тәулікте неше сағат бар? (24 сағат)

2- топ «Алғырлар» тобының топ басшысына

1. Бір жылда неше мезгіл бар? (төрт)

2.

Аптаның бесінші

күні ? (дүйсенбі)

3.Тақтаға

немен жазамыз? (бор)

4.

сағатта неше минут бар? (120)

5.

Жуан дауысты дыбысты ата (а,о,ы,ұ)

Қорытынды.    Жүргізуші:

Білімнің қырларын жүйелеп,

Ғылымның сырын біз ұғайық,

“білгірлер,

алғырлар”

атанып,

Жеңістің шыңына шығайық.

Әділ

қазылардан соңғы қорытынды бағаны сұраймыз.

Жүргізуші:

Бүгінгі «Кім

білгір,кім алғыр?»  атты сайысымыз да өз мәресіне жетті.

Білім – толқын, жатқандай асып – тасып,

Біреу — мығым , біреулер шалыс басып.

Жеңсең де, жеңілсең де қалма жасып, — деп бүгінгі

сайысымызды аяқтаймыз.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Просмотров: 417

Қосымшалар:



Добавить комментарий



Включить данные в подпись

Текст